MSFL
Czech Republic

MSFL

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Msfl
1 1. Slovacko II 1. Slovacko II 11 6 5 0 23:6 17 23 W
1. Znojmo 1. Znojmo
12.09.20 1 : 4 WIN
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
1. Slovacko II 1. Slovacko II
20.09.20 1 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
26.09.20 1 : 1 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
1. Slovacko II 1. Slovacko II
04.10.20 8 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
W
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
11.10.20 1 : 2 WIN
1. Slovacko II 1. Slovacko II
Odra Petrkovice
2 Odra Petrkovice Odra Petrkovice 11 7 1 3 18:15 3 22 W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
12.09.20 4 : 2 WIN
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
19.09.20 0 : 0 DRAW
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
26.09.20 3 : 2 WIN
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
W
Hlucín Hlucín
02.10.20 1 : 2 WIN
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
10.10.20 5 : 1 WIN
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
Sigma Olomouc II
3 Vyskov Vyskov 10 6 3 1 21:11 10 21 D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
09.09.20 2 : 2 DRAW
Vyskov Vyskov
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
12.09.20 0 : 0 DRAW
Vyskov Vyskov
W
Vyskov Vyskov
19.09.20 2 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
W
Vyskov Vyskov
03.10.20 3 : 1 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
10.10.20 1 : 1 DRAW
Vyskov Vyskov
Hlucín
4 Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz 11 5 5 1 16:13 3 20 D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
12.09.20 0 : 0 DRAW
Vyskov Vyskov
W
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
19.09.20 1 : 3 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
26.09.20 1 : 1 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
03.10.20 1 : 2 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
W
1. Znojmo 1. Znojmo
09.10.20 1 : 3 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
Viktoria Otrokovice
5 Unicov Unicov 11 6 1 4 39:17 22 19 W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
12.09.20 2 : 6 WIN
Unicov Unicov
W
Unicov Unicov
20.09.20 6 : 2 WIN
1. Znojmo 1. Znojmo
W
Unicov Unicov
27.09.20 6 : 1 WIN
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
03.10.20 1 : 1 DRAW
Unicov Unicov
L
Unicov Unicov
11.10.20 0 : 1 LOSS
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
Vyskov
6 Frydek-Mistek Frydek-Mistek 11 6 1 4 24:19 5 19 L
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
12.09.20 2 : 6 LOSS
Unicov Unicov
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
19.09.20 2 : 2 DRAW
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
W
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
04.10.20 0 : 1 WIN
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
07.10.20 3 : 1 WIN
Slovan Rosice Slovan Rosice
L
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
10.10.20 1 : 2 LOSS
Hlucín Hlucín
Velke Mezirici
7 Hlucín Hlucín 11 5 3 3 14:11 3 18 L
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
13.09.20 2 : 1 LOSS
Hlucín Hlucín
L
Hlucín Hlucín
18.09.20 1 : 4 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
25.09.20 0 : 0 DRAW
Hlucín Hlucín
L
Hlucín Hlucín
02.10.20 1 : 2 LOSS
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
10.10.20 1 : 2 WIN
Hlucín Hlucín
Vyskov
8 Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice 11 6 0 5 23:23 -3 18 W
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
12.09.20 2 : 0 WIN
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
W
Hlucín Hlucín
18.09.20 1 : 4 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
W
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
26.09.20 4 : 1 WIN
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
L
Vyskov Vyskov
03.10.20 3 : 1 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
W
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
10.10.20 5 : 2 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
Banik Ostrava B
9 Banik Ostrava B Banik Ostrava B 11 4 4 3 17:16 1 16 W
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
13.09.20 2 : 0 WIN
Slovan Rosice Slovan Rosice
W
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
20.09.20 2 : 3 WIN
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
25.09.20 0 : 0 DRAW
Hlucín Hlucín
L
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
03.10.20 3 : 2 LOSS
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
10.10.20 1 : 1 DRAW
Vyskov Vyskov
Viktoria Otrokovice
10 Slovan Rosice Slovan Rosice 11 4 3 4 14:13 1 15 L
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
13.09.20 2 : 0 LOSS
Slovan Rosice Slovan Rosice
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
19.09.20 0 : 0 DRAW
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
03.10.20 1 : 1 DRAW
Unicov Unicov
L
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
07.10.20 3 : 1 LOSS
Slovan Rosice Slovan Rosice
L
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
10.10.20 1 : 0 LOSS
Slovan Rosice Slovan Rosice
Hlucín
11 CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod 11 3 6 2 15:17 -2 15 L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
12.09.20 4 : 2 LOSS
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
19.09.20 2 : 2 DRAW
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
L
Unicov Unicov
27.09.20 6 : 1 LOSS
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
W
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
03.10.20 3 : 2 WIN
1. Znojmo 1. Znojmo
W
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
10.10.20 1 : 0 WIN
Slovan Rosice Slovan Rosice
Vysocina Jihlava II
12 Velke Mezirici Velke Mezirici 11 4 1 6 16:23 -7 13 L
Vyskov Vyskov
19.09.20 2 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
W
Velke Mezirici Velke Mezirici
23.09.20 5 : 0 WIN
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
W
Velke Mezirici Velke Mezirici
27.09.20 5 : 3 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
1. Slovacko II 1. Slovacko II
04.10.20 8 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
L
Velke Mezirici Velke Mezirici
10.10.20 0 : 5 LOSS
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
Frydek-Mistek
13 SFK Vrchovina SFK Vrchovina 11 3 3 5 17:25 -8 12 D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
19.09.20 3 : 3 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
L
Velke Mezirici Velke Mezirici
23.09.20 5 : 0 LOSS
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
L
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
26.09.20 4 : 1 LOSS
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
W
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
03.10.20 3 : 2 WIN
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
10.10.20 5 : 1 LOSS
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
1. Znojmo
14 Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II 9 2 4 3 14:15 -1 10 D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
04.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
09.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
W
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
13.09.20 2 : 1 WIN
Hlucín Hlucín
D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
19.09.20 3 : 3 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
L
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
11.10.20 1 : 2 LOSS
1. Slovacko II 1. Slovacko II
Odra Petrkovice
15 Fastav Zlin II Fastav Zlin II 11 2 4 5 14:19 -5 10 L
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
12.09.20 2 : 0 LOSS
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
L
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
20.09.20 2 : 3 LOSS
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
26.09.20 3 : 2 LOSS
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
L
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
04.10.20 0 : 1 LOSS
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
W
Unicov Unicov
11.10.20 0 : 1 WIN
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
MSA Dolní Benesov
16 1. Znojmo 1. Znojmo 11 3 1 7 16:24 -8 10 L
1. Znojmo 1. Znojmo
12.09.20 1 : 4 LOSS
1. Slovacko II 1. Slovacko II
L
Unicov Unicov
20.09.20 6 : 2 LOSS
1. Znojmo 1. Znojmo
W
1. Znojmo 1. Znojmo
25.09.20 1 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
L
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
03.10.20 3 : 2 LOSS
1. Znojmo 1. Znojmo
L
1. Znojmo 1. Znojmo
09.10.20 1 : 3 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
SFK Vrchovina
17 MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov 10 1 1 8 10:25 -15 4 L
Slovan Rosice Slovan Rosice
09.09.20 2 : 0 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
W
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
12.09.20 1 : 2 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
19.09.20 1 : 3 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
L
Velke Mezirici Velke Mezirici
27.09.20 5 : 3 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
10.10.20 5 : 2 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
Fastav Zlin II
18 Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II 11 1 0 10 11:30 -19 3 L
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
12.09.20 1 : 2 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
1. Slovacko II 1. Slovacko II
20.09.20 1 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
L
1. Znojmo 1. Znojmo
25.09.20 1 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
L
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
03.10.20 1 : 2 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
W
Velke Mezirici Velke Mezirici
10.10.20 0 : 5 WIN
Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II
CSK Uherský Brod
Promotion
Relegation
Show more

Show more

MSFL tournament organized by Czech Republic. Contest participants: 18 football teams. Today teams closest to the first place according to the results in contest are as follows:
1. Slovacko II - 23 points, 6 won matches, 0 lost games, 5 draws.
Odra Petrkovice - 22 points, 7 triumphs, 3 lost games, 1 draws.
Vyskov - 21 points, 6 won matches, 1 no-point matches, 3 draws.

On 777score.pk website you can find football schedule and MSFL (Czech Republic) live matches.

Schedule of the most interesting football clubs - MSFL (Czech Republic):
1. Znojmo - Velke Mezirici (23.10.2020 13:00)
Frydek-Mistek - Vyskov (24.10.2020 04:15)
Viktoria Otrokovice - Vysocina Jihlava II (24.10.2020 04:15)

Follow MSFL (Czech Republic) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.pk.