Oberliga Niedersachsen
Germany

Oberliga Niedersachsen

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Hannover/Braunschweig
1 1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf 8 5 2 1 13:4 9 17 W
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
26.09.20 1 : 2 WIN
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
W
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
04.10.20 1 : 0 WIN
HSC Tundern HSC Tundern
D
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
10.10.20 0 : 0 DRAW
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
W
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
18.10.20 3 : 0 WIN
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
W
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
25.10.20 0 : 4 WIN
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
Arminia Hannover
2 Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen 8 5 1 2 16:7 9 16 L
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
26.09.20 1 : 2 LOSS
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
L
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
03.10.20 3 : 2 LOSS
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
D
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
10.10.20 1 : 1 DRAW
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
W
FT Braunschweig FT Braunschweig
17.10.20 1 : 2 WIN
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
W
HSC Tundern HSC Tundern
24.10.20 0 : 1 WIN
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
MTV Wolfenbuttel
3 Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg 8 4 1 3 12:15 -3 13 W
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
30.09.20 4 : 2 WIN
Arminia Hannover Arminia Hannover
W
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
03.10.20 3 : 2 WIN
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
W
HSC Tundern HSC Tundern
10.10.20 0 : 1 WIN
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
W
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
18.10.20 3 : 1 WIN
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
L
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
25.10.20 3 : 1 LOSS
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
Eintracht Northeim
4 SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07 8 3 3 2 14:7 7 12 W
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
27.09.20 5 : 0 WIN
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
D
FT Braunschweig FT Braunschweig
03.10.20 0 : 0 DRAW
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
D
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
10.10.20 1 : 1 DRAW
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
L
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
18.10.20 3 : 4 LOSS
HSC Tundern HSC Tundern
L
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
24.10.20 1 : 0 LOSS
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
MTV Gifhorn
5 MTV Gifhorn MTV Gifhorn 8 3 1 4 12:16 -4 10 W
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
27.09.20 2 : 1 WIN
FT Braunschweig FT Braunschweig
L
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
04.10.20 2 : 1 LOSS
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
W
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
11.10.20 2 : 1 WIN
Arminia Hannover Arminia Hannover
L
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
18.10.20 3 : 0 LOSS
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
W
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
25.10.20 3 : 1 WIN
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
SVG Gottingen 07
6 HSC Tundern HSC Tundern 8 2 3 3 11:12 -1 9 D
HSC Tundern HSC Tundern
26.09.20 3 : 3 DRAW
Arminia Hannover Arminia Hannover
L
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
04.10.20 1 : 0 LOSS
HSC Tundern HSC Tundern
L
HSC Tundern HSC Tundern
10.10.20 0 : 1 LOSS
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
W
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
18.10.20 3 : 4 WIN
HSC Tundern HSC Tundern
L
HSC Tundern HSC Tundern
24.10.20 0 : 1 LOSS
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
FT Braunschweig
7 MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel 8 2 3 3 7:11 -4 9 D
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
26.09.20 0 : 0 DRAW
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
L
Arminia Hannover Arminia Hannover
04.10.20 4 : 1 LOSS
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
D
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
10.10.20 0 : 0 DRAW
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
L
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
18.10.20 3 : 1 LOSS
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
W
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
24.10.20 1 : 0 WIN
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
Ramlingen-Ehlershausen
8 Arminia Hannover Arminia Hannover 7 2 2 3 11:12 -1 8 D
HSC Tundern HSC Tundern
26.09.20 3 : 3 DRAW
Arminia Hannover Arminia Hannover
L
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
30.09.20 4 : 2 LOSS
Arminia Hannover Arminia Hannover
W
Arminia Hannover Arminia Hannover
04.10.20 4 : 1 WIN
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
L
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
11.10.20 2 : 1 LOSS
Arminia Hannover Arminia Hannover
W
Arminia Hannover Arminia Hannover
25.10.20 1 : 0 WIN
FT Braunschweig FT Braunschweig
1. Germania Egestorf
9 Eintracht Northeim Eintracht Northeim 7 2 2 3 6:13 -7 8 D
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
20.09.20 1 : 1 DRAW
HSC Tundern HSC Tundern
D
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
26.09.20 0 : 0 DRAW
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
W
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
04.10.20 2 : 1 WIN
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
W
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
11.10.20 2 : 0 WIN
FT Braunschweig FT Braunschweig
L
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
25.10.20 0 : 4 LOSS
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
Lupo Martini Wolfsburg
10 FT Braunschweig FT Braunschweig 8 0 4 4 4:9 -5 4 L
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
27.09.20 2 : 1 LOSS
FT Braunschweig FT Braunschweig
D
FT Braunschweig FT Braunschweig
03.10.20 0 : 0 DRAW
SVG Gottingen 07 SVG Gottingen 07
L
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
11.10.20 2 : 0 LOSS
FT Braunschweig FT Braunschweig
L
FT Braunschweig FT Braunschweig
17.10.20 1 : 2 LOSS
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
L
Arminia Hannover Arminia Hannover
25.10.20 1 : 0 LOSS
FT Braunschweig FT Braunschweig
HSC Tundern
Promotion round
Relegation round
# Team G W D L G GD PT Form Next
Weser-Ems/Luneburg
1 Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus 8 6 1 1 20:7 13 19 W
Eintracht Celle Eintracht Celle
27.09.20 1 : 2 WIN
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
W
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
11.10.20 1 : 2 WIN
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
D
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
16.10.20 1 : 1 DRAW
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
L
Heeslinger Heeslinger
21.10.20 2 : 0 LOSS
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
W
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
25.10.20 2 : 1 WIN
Rotenburger SV Rotenburger SV
Kickers Emden
2 Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne 7 5 2 0 21:5 16 17 W
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
20.09.20 6 : 3 WIN
Eintracht Celle Eintracht Celle
W
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
04.10.20 7 : 0 WIN
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
W
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
11.10.20 3 : 0 WIN
Rotenburger SV Rotenburger SV
D
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
16.10.20 1 : 1 DRAW
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
W
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
25.10.20 2 : 0 WIN
Kickers Emden Kickers Emden
TB Uphusen
3 Heeslinger Heeslinger 6 4 2 0 15:5 10 14 D
Rotenburger SV Rotenburger SV
12.09.20 1 : 1 DRAW
Heeslinger Heeslinger
W
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
20.09.20 0 : 4 WIN
Heeslinger Heeslinger
W
TB Uphusen TB Uphusen
18.10.20 1 : 4 WIN
Heeslinger Heeslinger
W
Heeslinger Heeslinger
21.10.20 2 : 0 WIN
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
W
Heeslinger Heeslinger
25.10.20 2 : 1 WIN
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
Kickers Emden
4 Kickers Emden Kickers Emden 7 4 1 2 13:9 4 13 L
Kickers Emden Kickers Emden
19.09.20 1 : 2 LOSS
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
W
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
27.09.20 3 : 4 WIN
Kickers Emden Kickers Emden
W
Kickers Emden Kickers Emden
03.10.20 3 : 2 WIN
Eintracht Celle Eintracht Celle
W
Kickers Emden Kickers Emden
17.10.20 3 : 0 WIN
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
L
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
25.10.20 2 : 0 LOSS
Kickers Emden Kickers Emden
Heeslinger
5 VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894 7 3 2 2 9:10 -1 11 W
Kickers Emden Kickers Emden
19.09.20 1 : 2 WIN
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
D
Rotenburger SV Rotenburger SV
03.10.20 0 : 0 DRAW
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
W
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
11.10.20 0 : 1 WIN
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
W
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
18.10.20 4 : 1 WIN
Eintracht Celle Eintracht Celle
L
Heeslinger Heeslinger
25.10.20 2 : 1 LOSS
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
Hagen-Uthlede
6 TB Uphusen TB Uphusen 7 2 3 2 11:17 -6 9 W
Rotenburger SV Rotenburger SV
19.09.20 2 : 3 WIN
TB Uphusen TB Uphusen
D
TB Uphusen TB Uphusen
04.10.20 1 : 1 DRAW
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
W
Eintracht Celle Eintracht Celle
10.10.20 2 : 3 WIN
TB Uphusen TB Uphusen
L
TB Uphusen TB Uphusen
18.10.20 1 : 4 LOSS
Heeslinger Heeslinger
D
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
23.10.20 2 : 2 DRAW
TB Uphusen TB Uphusen
Blau-Weiss Lohne
7 Rotenburger SV Rotenburger SV 8 1 3 4 7:12 -5 6 D
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
26.09.20 0 : 0 DRAW
Rotenburger SV Rotenburger SV
D
Rotenburger SV Rotenburger SV
03.10.20 0 : 0 DRAW
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
L
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
11.10.20 3 : 0 LOSS
Rotenburger SV Rotenburger SV
W
Rotenburger SV Rotenburger SV
17.10.20 3 : 1 WIN
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
L
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
25.10.20 2 : 1 LOSS
Rotenburger SV Rotenburger SV
Eintracht Celle
8 Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede 8 1 2 5 6:22 -16 5 D
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
26.09.20 0 : 0 DRAW
Rotenburger SV Rotenburger SV
L
Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne
04.10.20 7 : 0 LOSS
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
L
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
11.10.20 1 : 2 LOSS
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
L
Kickers Emden Kickers Emden
17.10.20 3 : 0 LOSS
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
D
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
23.10.20 2 : 2 DRAW
TB Uphusen TB Uphusen
VfL Oldenburg 1894
9 TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck 8 1 1 6 9:14 -5 4 L
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
27.09.20 3 : 4 LOSS
Kickers Emden Kickers Emden
D
TB Uphusen TB Uphusen
04.10.20 1 : 1 DRAW
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
L
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
11.10.20 0 : 1 LOSS
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
L
Rotenburger SV Rotenburger SV
17.10.20 3 : 1 LOSS
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
L
Eintracht Celle Eintracht Celle
25.10.20 2 : 1 LOSS
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
Heeslinger
10 Eintracht Celle Eintracht Celle 8 1 1 6 14:24 -10 4 L
Eintracht Celle Eintracht Celle
27.09.20 1 : 2 LOSS
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
L
Kickers Emden Kickers Emden
03.10.20 3 : 2 LOSS
Eintracht Celle Eintracht Celle
L
Eintracht Celle Eintracht Celle
10.10.20 2 : 3 LOSS
TB Uphusen TB Uphusen
L
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
18.10.20 4 : 1 LOSS
Eintracht Celle Eintracht Celle
W
Eintracht Celle Eintracht Celle
25.10.20 2 : 1 WIN
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
Rotenburger SV
Promotion round
Relegation round
Show more

Show more

Oberliga Niedersachsen championship organized by Germany.

On 777score.pk website you can have constant access to football schedule and Oberliga Niedersachsen (Germany) live matches.

Schedule of the most interesting matches - Oberliga Niedersachsen (Germany):
Heeslinger - Kickers Emden (28.10.2020 14:30)
TB Uphusen - Blau-Weiss Lohne (31.10.2020 08:00)
Rotenburger SV - Eintracht Celle (31.10.2020 08:30)

Follow Oberliga Niedersachsen (Germany) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.pk.