III Liga, Group 1
Poland

III Liga, Group 1

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
1
1 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki 12 9 2 1 30:10 20 29 W
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
27.09.20 0 : 3 WIN
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
03.10.20 4 : 3 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
10.10.20 0 : 3 WIN
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
17.10.20 3 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
24.10.20 1 : 2 WIN
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
Ruch Wysokie Mazowieckie
2 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki 12 9 0 3 26:11 15 27 W
Huragan Morag Huragan Morag
26.09.20 1 : 2 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
03.10.20 1 : 0 WIN
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
L
MKS Kutno MKS Kutno
10.10.20 3 : 2 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
17.10.20 2 : 1 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
25.10.20 1 : 4 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
RKS Radomsko
3 KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa 11 7 2 2 24:11 13 23 W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
26.09.20 4 : 1 WIN
Bron Radom Bron Radom
D
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
30.09.20 3 : 3 DRAW
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
D
Jagiellonia II Jagiellonia II
04.10.20 1 : 1 DRAW
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
10.10.20 3 : 0 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
18.10.20 1 : 2 WIN
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
Wikielec
4 MKS Kutno MKS Kutno 12 7 2 3 20:14 6 23 W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
27.09.20 0 : 2 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
03.10.20 0 : 2 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
MKS Kutno MKS Kutno
10.10.20 3 : 2 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
17.10.20 3 : 0 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
MKS Kutno MKS Kutno
24.10.20 2 : 1 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
Legionovia
5 Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki 11 6 3 2 23:7 16 21 W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
19.09.20 0 : 3 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
26.09.20 0 : 0 DRAW
Legionovia Legionovia
L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
03.10.20 1 : 0 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
L
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
10.10.20 0 : 1 LOSS
Bron Radom Bron Radom
W
KS Wasilkow KS Wasilkow
17.10.20 1 : 8 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
MLKS Znicz Biala Piska
6 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 11 6 3 2 19:12 7 21 L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
19.09.20 4 : 2 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
27.09.20 0 : 2 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
04.10.20 2 : 1 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
11.10.20 0 : 3 WIN
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
18.10.20 2 : 0 WIN
RKS Radomsko RKS Radomsko
Unia Skierniewice
7 MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska 12 6 3 3 25:19 6 21 D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
26.09.20 1 : 1 DRAW
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
W
Legionovia Legionovia
03.10.20 1 : 2 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
W
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
10.10.20 3 : 1 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
Bron Radom Bron Radom
17.10.20 1 : 2 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
W
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
24.10.20 5 : 1 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
Sokol Aleksandrow Lodzki
8 Legionovia Legionovia 12 6 3 3 14:11 3 21 D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
26.09.20 0 : 0 DRAW
Legionovia Legionovia
L
Legionovia Legionovia
03.10.20 1 : 2 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
D
Legionovia Legionovia
17.10.20 1 : 1 DRAW
Huragan Morag Huragan Morag
W
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
21.10.20 0 : 1 WIN
Legionovia Legionovia
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
24.10.20 4 : 2 LOSS
Legionovia Legionovia
MKS Kutno
9 Unia Skierniewice Unia Skierniewice 12 6 1 5 22:16 6 19 L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
03.10.20 1 : 0 LOSS
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
07.10.20 5 : 0 WIN
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
10.10.20 0 : 3 LOSS
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
17.10.20 0 : 1 WIN
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
24.10.20 4 : 2 WIN
Legionovia Legionovia
Pelikan Lowicz
10 Legia Warsaw II Legia Warsaw II 12 5 3 4 21:18 3 18 L
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
27.09.20 0 : 3 LOSS
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
03.10.20 0 : 1 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
17.10.20 0 : 1 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
L
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
21.10.20 0 : 1 LOSS
Legionovia Legionovia
D
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
25.10.20 2 : 2 DRAW
Bron Radom Bron Radom
KS Wasilkow
11 RKS Radomsko RKS Radomsko 12 5 3 4 17:18 -1 18 W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
04.10.20 1 : 4 WIN
RKS Radomsko RKS Radomsko
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
11.10.20 2 : 0 WIN
Wikielec Wikielec
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
18.10.20 2 : 0 LOSS
RKS Radomsko RKS Radomsko
W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
21.10.20 1 : 2 WIN
RKS Radomsko RKS Radomsko
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
24.10.20 1 : 3 LOSS
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
Pogon Grodzisk Mazowiecki
12 Blonianka Blonie Blonianka Blonie 12 5 2 5 26:19 7 17 L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
26.09.20 1 : 0 LOSS
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
L
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
03.10.20 0 : 2 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
10.10.20 1 : 3 WIN
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
D
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
17.10.20 0 : 0 DRAW
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
24.10.20 1 : 3 WIN
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
Jagiellonia II
13 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki 12 5 0 7 18:29 -11 15 W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
27.09.20 1 : 4 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
04.10.20 1 : 4 LOSS
RKS Radomsko RKS Radomsko
L
Jagiellonia II Jagiellonia II
10.10.20 6 : 0 LOSS
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
18.10.20 1 : 2 LOSS
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
25.10.20 1 : 2 LOSS
Wikielec Wikielec
Pelikan Lowicz
14 Jagiellonia II Jagiellonia II 9 4 2 3 14:11 3 14 W
Jagiellonia II Jagiellonia II
05.09.20 1 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
12.09.20 1 : 2 WIN
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
27.09.20 3 : 0 LOSS
Jagiellonia II Jagiellonia II
D
Jagiellonia II Jagiellonia II
04.10.20 1 : 1 DRAW
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
W
Jagiellonia II Jagiellonia II
10.10.20 6 : 0 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
Blonianka Blonie
15 Wikielec Wikielec 11 4 2 5 19:25 -6 14 W
Wikielec Wikielec
19.09.20 2 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
26.09.20 4 : 1 LOSS
Wikielec Wikielec
D
Wikielec Wikielec
03.10.20 0 : 0 DRAW
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
11.10.20 2 : 0 LOSS
Wikielec Wikielec
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
25.10.20 1 : 2 WIN
Wikielec Wikielec
KSP Polonia Warszawa
16 Bron Radom Bron Radom 12 3 4 5 12:20 -8 13 L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
26.09.20 4 : 1 LOSS
Bron Radom Bron Radom
D
Bron Radom Bron Radom
03.10.20 1 : 1 DRAW
KS Wasilkow KS Wasilkow
W
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
10.10.20 0 : 1 WIN
Bron Radom Bron Radom
L
Bron Radom Bron Radom
17.10.20 1 : 2 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
D
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
25.10.20 2 : 2 DRAW
Bron Radom Bron Radom
Huragan Morag
17 Ursus Warszawa Ursus Warszawa 12 3 2 7 14:18 -4 11 W
KS Wasilkow KS Wasilkow
26.09.20 0 : 2 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
03.10.20 1 : 0 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
L
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
10.10.20 3 : 1 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
17.10.20 0 : 1 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
D
Huragan Morag Huragan Morag
24.10.20 0 : 0 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
Unia Skierniewice
18 MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag 12 3 1 8 12:20 -8 10 D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
26.09.20 1 : 1 DRAW
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
03.10.20 0 : 1 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Huragan Morag Huragan Morag
10.10.20 0 : 3 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
17.10.20 0 : 1 LOSS
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
L
MKS Kutno MKS Kutno
24.10.20 2 : 1 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
ZKS Olimpia Zambrow
19 ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow 12 3 0 9 19:22 -3 9 W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
26.09.20 4 : 1 WIN
Wikielec Wikielec
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
04.10.20 2 : 1 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
10.10.20 1 : 3 LOSS
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
17.10.20 2 : 1 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
24.10.20 1 : 2 LOSS
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
MMKS Concordia Elblag
20 Huragan Morag Huragan Morag 12 2 3 7 14:24 -10 9 L
Huragan Morag Huragan Morag
26.09.20 1 : 2 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
03.10.20 4 : 3 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
L
Huragan Morag Huragan Morag
10.10.20 0 : 3 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
D
Legionovia Legionovia
17.10.20 1 : 1 DRAW
Huragan Morag Huragan Morag
D
Huragan Morag Huragan Morag
24.10.20 0 : 0 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
Bron Radom
21 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie 11 1 4 6 10:26 -16 7 L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
07.10.20 5 : 0 LOSS
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
11.10.20 0 : 3 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
D
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
17.10.20 0 : 0 DRAW
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
21.10.20 1 : 2 LOSS
RKS Radomsko RKS Radomsko
L
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
25.10.20 1 : 4 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
Swit Nowy Dwor Mazowiecki
22 KS Wasilkow KS Wasilkow 12 0 1 11 5:43 -38 1 L
KS Wasilkow KS Wasilkow
26.09.20 0 : 2 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
D
Bron Radom Bron Radom
03.10.20 1 : 1 DRAW
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
10.10.20 3 : 0 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KS Wasilkow KS Wasilkow
17.10.20 1 : 8 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
L
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
24.10.20 5 : 1 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
Legia Warsaw II
Promotion
Relegation
Show more

Show more

III Liga, Group 1 tournament organized by Poland. Contest competitors: 22 football clubs. This season the best teams in league are as follows:
Swit Nowy Dwor Mazowiecki - 29 points, 9 wins, 1 defeats, 2 draws.
Pogon Grodzisk Mazowiecki - 27 points, 9 triumphs, 3 defeats, 0 draws.
KSP Polonia Warszawa - 23 points, 7 wins, 2 no-point matches, 2 draws.

On 777score.pk source you can have football schedule and III Liga, Group 1 (Poland) live matches.

Schedule of coming football clubs - III Liga, Group 1 (Poland):
Swit Nowy Dwor Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie (31.10.2020 03:00)
Bron Radom - Huragan Morag (31.10.2020 03:00)
Pogon Grodzisk Mazowiecki - RKS Radomsko (31.10.2020 04:00)

Follow III Liga, Group 1 (Poland) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.pk.