PFL, South
Russia

PFL, South

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Group 1
1 Kuban Holding Kuban Holding 12 9 1 2 25:8 17 28 W
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
27.09.20 0 : 2 WIN
Kuban Holding Kuban Holding
W
Kuban Holding Kuban Holding
04.10.20 2 : 0 WIN
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
W
Tuapse Tuapse
11.10.20 1 : 5 WIN
Kuban Holding Kuban Holding
W
Kuban Holding Kuban Holding
18.10.20 1 : 0 WIN
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
L
Forte Taganrog Forte Taganrog
25.10.20 1 : 0 LOSS
Kuban Holding Kuban Holding
Druzhba Maykop
2 Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar 11 8 0 3 30:12 18 24 W
Krasnodar III Krasnodar III
19.09.20 0 : 1 WIN
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
L
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
27.09.20 0 : 2 LOSS
Kuban Holding Kuban Holding
W
Essentuki Essentuki
04.10.20 1 : 5 WIN
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
W
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
11.10.20 6 : 1 WIN
Biolog Biolog
W
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
18.10.20 1 : 2 WIN
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
Spartak Nalchik
3 Legion-Dinamo Legion-Dinamo 11 6 5 0 23:7 16 23 W
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
20.09.20 4 : 1 WIN
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
W
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
04.10.20 3 : 0 WIN
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
D
Forte Taganrog Forte Taganrog
11.10.20 2 : 2 DRAW
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
W
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
18.10.20 4 : 0 WIN
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
D
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
25.10.20 2 : 2 DRAW
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
Krasnodar III
4 Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk 11 6 2 3 17:9 8 20 D
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
25.09.20 2 : 2 DRAW
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
W
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
04.10.20 1 : 0 WIN
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
W
SC Makhachkala SC Makhachkala
11.10.20 1 : 4 WIN
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
L
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
18.10.20 1 : 2 LOSS
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
W
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
25.10.20 0 : 5 WIN
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
Tuapse
5 SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don 11 6 2 3 20:15 5 20 D
Tuapse Tuapse
21.09.20 1 : 1 DRAW
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
L
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
27.09.20 3 : 1 LOSS
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
W
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
04.10.20 2 : 1 WIN
Forte Taganrog Forte Taganrog
W
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
11.10.20 1 : 3 WIN
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
D
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
25.10.20 2 : 2 DRAW
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
Krasnodar III
6 Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala 11 5 4 2 18:13 5 19 D
Biolog Biolog
19.09.20 1 : 1 DRAW
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
D
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
25.09.20 2 : 2 DRAW
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
D
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
04.10.20 1 : 1 DRAW
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
W
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
17.10.20 2 : 1 WIN
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
L
SC Makhachkala SC Makhachkala
25.10.20 1 : 0 LOSS
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
Urozhay Krasnodar
7 Forte Taganrog Forte Taganrog 11 5 2 4 21:12 9 17 L
Forte Taganrog Forte Taganrog
27.09.20 1 : 2 LOSS
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
L
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
04.10.20 2 : 1 LOSS
Forte Taganrog Forte Taganrog
D
Forte Taganrog Forte Taganrog
11.10.20 2 : 2 DRAW
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
W
Krasnodar III Krasnodar III
16.10.20 1 : 3 WIN
Forte Taganrog Forte Taganrog
W
Forte Taganrog Forte Taganrog
25.10.20 1 : 0 WIN
Kuban Holding Kuban Holding
Essentuki
8 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk 11 5 2 4 18:17 1 17 W
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
27.09.20 3 : 1 WIN
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
L
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
04.10.20 3 : 0 LOSS
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
W
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
11.10.20 3 : 0 WIN
Krasnodar III Krasnodar III
L
Kuban Holding Kuban Holding
18.10.20 1 : 0 LOSS
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
L
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
25.10.20 0 : 3 LOSS
Essentuki Essentuki
Biolog
9 Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol 11 5 1 5 17:15 2 16 L
Essentuki Essentuki
20.09.20 2 : 0 LOSS
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
W
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
27.09.20 3 : 1 WIN
Biolog Biolog
L
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
04.10.20 1 : 0 LOSS
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
W
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
11.10.20 4 : 1 WIN
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
L
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
17.10.20 2 : 1 LOSS
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
SC Makhachkala
10 SC Makhachkala SC Makhachkala 12 4 2 6 15:22 -7 14 D
SC Makhachkala SC Makhachkala
28.09.20 1 : 1 DRAW
Essentuki Essentuki
W
Biolog Biolog
03.10.20 1 : 2 WIN
SC Makhachkala SC Makhachkala
L
SC Makhachkala SC Makhachkala
11.10.20 1 : 4 LOSS
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
L
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
18.10.20 3 : 2 LOSS
SC Makhachkala SC Makhachkala
W
SC Makhachkala SC Makhachkala
25.10.20 1 : 0 WIN
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
Dynamo Stavropol
11 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 10 4 2 4 14:15 -1 14 W
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
13.09.20 2 : 0 WIN
Biolog Biolog
W
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
20.09.20 0 : 2 WIN
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
D
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
04.10.20 1 : 1 DRAW
Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
L
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
11.10.20 4 : 1 LOSS
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
W
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
18.10.20 3 : 2 WIN
SC Makhachkala SC Makhachkala
Urozhay Krasnodar
12 Krasnodar III Krasnodar III 12 4 2 6 19:23 -4 14 D
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Krasnodar III Krasnodar III
L
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
11.10.20 3 : 0 LOSS
Krasnodar III Krasnodar III
L
Krasnodar III Krasnodar III
16.10.20 1 : 3 LOSS
Forte Taganrog Forte Taganrog
W
Krasnodar III Krasnodar III
22.10.20 5 : 3 WIN
Tuapse Tuapse
W
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
25.10.20 1 : 4 WIN
Krasnodar III Krasnodar III
SKA Rostov-on-Don
13 Druzhba Maykop Druzhba Maykop 11 3 2 6 12:26 -14 11 D
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
20.09.20 1 : 1 DRAW
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
W
Forte Taganrog Forte Taganrog
27.09.20 1 : 2 WIN
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
L
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
11.10.20 1 : 3 LOSS
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
L
Legion-Dinamo Legion-Dinamo
18.10.20 4 : 0 LOSS
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
L
Druzhba Maykop Druzhba Maykop
25.10.20 1 : 4 LOSS
Krasnodar III Krasnodar III
Kuban Holding
14 FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk 11 2 2 7 13:30 -17 8 D
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Krasnodar III Krasnodar III
L
Kuban Holding Kuban Holding
04.10.20 2 : 0 LOSS
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
W
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
12.10.20 2 : 0 WIN
Essentuki Essentuki
L
Biolog Biolog
17.10.20 4 : 0 LOSS
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
L
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
25.10.20 0 : 5 LOSS
Chernomorets Novorossiysk Chernomorets Novorossiysk
Spartak Nalchik
15 Essentuki Essentuki 11 2 2 7 14:23 -9 8 D
SC Makhachkala SC Makhachkala
28.09.20 1 : 1 DRAW
Essentuki Essentuki
L
Essentuki Essentuki
04.10.20 1 : 5 LOSS
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
L
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
12.10.20 2 : 0 LOSS
Essentuki Essentuki
D
Essentuki Essentuki
19.10.20 4 : 4 DRAW
Tuapse Tuapse
W
Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV Pyatigorsk
25.10.20 0 : 3 WIN
Essentuki Essentuki
Forte Taganrog
16 Biolog Biolog 11 2 1 8 14:24 -10 7 L
Dynamo Stavropol Dynamo Stavropol
27.09.20 3 : 1 LOSS
Biolog Biolog
L
Biolog Biolog
03.10.20 1 : 2 LOSS
SC Makhachkala SC Makhachkala
L
Urozhay Krasnodar Urozhay Krasnodar
11.10.20 6 : 1 LOSS
Biolog Biolog
W
Biolog Biolog
17.10.20 4 : 0 WIN
FC Inter Cherkessk FC Inter Cherkessk
L
Tuapse Tuapse
25.10.20 3 : 2 LOSS
Biolog Biolog
Mashuk-KMV Pyatigorsk
17 Tuapse Tuapse 10 1 2 7 17:36 -19 5 D
Tuapse Tuapse
21.09.20 1 : 1 DRAW
SKA Rostov-on-Don SKA Rostov-on-Don
L
Tuapse Tuapse
11.10.20 1 : 5 LOSS
Kuban Holding Kuban Holding
D
Essentuki Essentuki
19.10.20 4 : 4 DRAW
Tuapse Tuapse
L
Krasnodar III Krasnodar III
22.10.20 5 : 3 LOSS
Tuapse Tuapse
W
Tuapse Tuapse
25.10.20 3 : 2 WIN
Biolog Biolog
Chernomorets Novorossiysk
Promotion
Relegation round
Show more

Show more

PFL, South championship organized by Russia. Contest applicants: 17 participating teams. Today leaders in championship are as follows:
Kuban Holding - 28 points, 9 won matches, 2 no-point matches, 1 draws.
Urozhay Krasnodar - 24 points, 8 triumphs, 3 lost games, 0 draws.
Legion-Dinamo - 23 points, 6 won matches, 0 lost games, 5 draws.

On 777score.pk website you can have football schedule and PFL, South (Russia) live matches.

Schedule of coming football clubs - PFL, South (Russia):
Urozhay Krasnodar - Spartak Nalchik (26.10.2020 11:00)
Kuban Holding - Druzhba Maykop (31.10.2020 07:00)
Chernomorets Novorossiysk - Tuapse (31.10.2020 08:30)

Follow PFL, South (Russia) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.pk.