PFL, Ural-Povolzhye
Russia

PFL, Ural-Povolzhye

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Group 4
1 FC Novosibirsk FC Novosibirsk 13 8 5 0 20:8 12 29 W
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
29.09.20 0 : 3 WIN
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
W
Volna Kovernino Volna Kovernino
04.10.20 0 : 1 WIN
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
D
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
07.10.20 0 : 0 DRAW
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
W
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
14.10.20 1 : 0 WIN
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
W
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
17.10.20 2 : 1 WIN
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
FC Krylia Sovetov Samara-2
2 Tyumen Tyumen 10 8 1 1 16:6 10 25 W
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
27.09.20 1 : 2 WIN
Tyumen Tyumen
W
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
03.10.20 0 : 1 WIN
Tyumen Tyumen
W
Tyumen Tyumen
08.10.20 1 : 0 WIN
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
L
Tyumen Tyumen
13.10.20 0 : 1 LOSS
Volna Kovernino Volna Kovernino
W
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
18.10.20 0 : 1 WIN
Tyumen Tyumen
Orenburg-M
3 Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk 10 6 3 1 12:3 9 21 W
Orenburg-M Orenburg-M
26.09.20 1 : 2 WIN
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
L
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
04.10.20 0 : 1 LOSS
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
D
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
07.10.20 0 : 0 DRAW
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
D
Zvezda Perm Zvezda Perm
13.10.20 1 : 1 DRAW
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
L
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
18.10.20 0 : 1 LOSS
Tyumen Tyumen
FC Kamaz Naberezhnye Chelny
4 Volna Kovernino Volna Kovernino 10 6 2 2 13:9 4 20 D
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
27.09.20 3 : 3 DRAW
Volna Kovernino Volna Kovernino
L
Volna Kovernino Volna Kovernino
04.10.20 0 : 1 LOSS
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
D
Volna Kovernino Volna Kovernino
07.10.20 1 : 1 DRAW
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
W
Tyumen Tyumen
13.10.20 0 : 1 WIN
Volna Kovernino Volna Kovernino
L
Volna Kovernino Volna Kovernino
18.10.20 1 : 2 LOSS
Zvezda Perm Zvezda Perm
Zenit-Izhevsk
5 Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul 12 6 2 4 17:14 3 20 L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
29.09.20 0 : 3 LOSS
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
W
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
04.10.20 0 : 1 WIN
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
D
Volna Kovernino Volna Kovernino
07.10.20 1 : 1 DRAW
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
W
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
14.10.20 3 : 0 WIN
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
W
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
17.10.20 1 : 0 WIN
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
FC Krylia Sovetov Samara-2
6 FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny 10 6 1 3 28:10 18 19 W
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
12.09.20 4 : 0 WIN
Orenburg-M Orenburg-M
L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
21.09.20 2 : 1 LOSS
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
D
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
24.09.20 2 : 2 DRAW
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
L
Tyumen Tyumen
08.10.20 1 : 0 LOSS
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
L
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
13.10.20 2 : 3 LOSS
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
Volga Ulyanovsk
7 Zvezda Perm Zvezda Perm 8 4 3 1 17:9 8 15 D
Zvezda Perm Zvezda Perm
06.09.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
D
Zvezda Perm Zvezda Perm
20.09.20 2 : 2 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
W
Zvezda Perm Zvezda Perm
08.10.20 1 : 0 WIN
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
D
Zvezda Perm Zvezda Perm
13.10.20 1 : 1 DRAW
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
W
Volna Kovernino Volna Kovernino
18.10.20 1 : 2 WIN
Zvezda Perm Zvezda Perm
Nosta Novotroitsk
8 Ural II (Youth) Ural II (Youth) 10 4 3 3 14:15 -1 15 L
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
27.09.20 1 : 2 LOSS
Tyumen Tyumen
W
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
03.10.20 1 : 2 WIN
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
D
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
03.10.20 0 : 0 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
W
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
13.10.20 2 : 3 WIN
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
D
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
Lada-Tolyatti
9 Chelyabinsk Chelyabinsk 9 5 0 4 17:7 10 15 W
Chelyabinsk Chelyabinsk
10.09.20 4 : 0 WIN
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
L
Tyumen Tyumen
20.09.20 1 : 0 LOSS
Chelyabinsk Chelyabinsk
W
Chelyabinsk Chelyabinsk
08.10.20 6 : 0 WIN
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
D
Chelyabinsk Chelyabinsk
08.10.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
13.10.20 0 : 1 WIN
Chelyabinsk Chelyabinsk
Lada Dimitrovgrad
10 Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk 10 4 1 5 18:16 2 13 D
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
27.09.20 3 : 3 DRAW
Volna Kovernino Volna Kovernino
W
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
03.10.20 7 : 0 WIN
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
W
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
08.10.20 0 : 1 WIN
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
W
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
13.10.20 1 : 2 WIN
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
D
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.10.20 0 : 0 DRAW
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
Zvezda Perm
11 Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad 11 2 2 7 8:14 -6 8 D
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
27.09.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Orenburg-M Orenburg-M
03.10.20 0 : 3 WIN
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
L
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
08.10.20 0 : 1 LOSS
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
L
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
14.10.20 1 : 0 LOSS
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
17.10.20 1 : 0 LOSS
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
Chelyabinsk
12 Orenburg-M Orenburg-M 10 2 1 7 8:20 -12 7 L
Orenburg-M Orenburg-M
26.09.20 1 : 2 LOSS
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
L
Orenburg-M Orenburg-M
03.10.20 0 : 3 LOSS
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
W
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
08.10.20 1 : 3 WIN
Orenburg-M Orenburg-M
L
Orenburg-M Orenburg-M
18.10.20 0 : 3 LOSS
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
D
Orenburg-M Orenburg-M
18.10.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
Tyumen
13 Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk 11 2 1 8 8:19 -11 7 L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
24.09.20 4 : 1 LOSS
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
L
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
03.10.20 0 : 1 LOSS
Tyumen Tyumen
L
Zvezda Perm Zvezda Perm
08.10.20 1 : 0 LOSS
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
L
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
13.10.20 0 : 1 LOSS
Chelyabinsk Chelyabinsk
D
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
Volna Kovernino
14 FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2 11 1 1 9 11:28 -17 4 D
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
27.09.20 1 : 1 DRAW
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
L
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
03.10.20 1 : 2 LOSS
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
L
Chelyabinsk Chelyabinsk
08.10.20 6 : 0 LOSS
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
L
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
13.10.20 1 : 2 LOSS
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
W
Orenburg-M Orenburg-M
18.10.20 0 : 3 WIN
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
Dynamo Barnaul
15 Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti 11 1 0 10 6:35 -29 3 D
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
20.09.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
L
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
03.10.20 7 : 0 LOSS
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
L
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
08.10.20 1 : 3 LOSS
Orenburg-M Orenburg-M
L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
14.10.20 3 : 0 LOSS
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
L
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
17.10.20 2 : 1 LOSS
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
Ural II (Youth)
Promotion
Relegation
Show more

Show more

PFL, Ural-Povolzhye tournament organized by Russia. Tournament applicants: 15 clubs. Today teams closest to medals in contest are as follows:
FC Novosibirsk - 29 points, 8 triumphs, 0 no-point matches, 5 draws.
Tyumen - 25 points, 8 wins, 1 defeats, 1 draws.
Volga Ulyanovsk - 21 points, 6 won matches, 1 lost games, 3 draws.

On 777score.pk website you can have constant access to football schedule and PFL, Ural-Povolzhye (Russia) live matches.

Schedule of following football clubs - PFL, Ural-Povolzhye (Russia):
Zenit-Izhevsk - Volna Kovernino (25.10.2020 06:00)
FC Kamaz Naberezhnye Chelny - Volga Ulyanovsk (25.10.2020 07:00)
Zvezda Perm - Nosta Novotroitsk (25.10.2020 08:00)

Follow PFL, Ural-Povolzhye (Russia) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.pk.