Second Division B
Spain

Second Division B

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Group 4A
1 Marbella Marbella 2 1 1 0 5:1 4 4 D
Algeciras Algeciras
18.10.20 0 : 0 DRAW
Marbella Marbella
W
Marbella Marbella
25.10.20 5 : 1 WIN
Marino Marino
UD Tamaraceite
2 Algeciras Algeciras 2 1 1 0 1:0 1 4 D
Algeciras Algeciras
18.10.20 0 : 0 DRAW
Marbella Marbella
W
Recreativo de Huelva Recreativo de Huelva
25.10.20 0 : 1 WIN
Algeciras Algeciras
Marino
3 Real Balompedica Linense Real Balompedica Linense 2 1 1 0 1:0 1 4 W
Marino Marino
18.10.20 0 : 1 WIN
Real Balompedica Linense Real Balompedica Linense
D
Real Balompedica Linense Real Balompedica Linense
25.10.20 0 : 0 DRAW
UD Tamaraceite UD Tamaraceite
Cádiz II
4 Cádiz II Cádiz II 1 1 0 0 1:0 1 3 D
Cádiz II Cádiz II
18.10.20 0 : 0 DRAW
Las Palmas III Las Palmas III
W
Cádiz II Cádiz II
18.10.20 2 : 0 WIN
Las Palmas II Las Palmas II
W
San Fernando CD San Fernando CD
25.10.20 0 : 1 WIN
Cádiz II Cádiz II
Real Balompedica Linense
5 UD Tamaraceite UD Tamaraceite 2 0 2 0 0:0 0 2 D
UD Tamaraceite UD Tamaraceite
18.10.20 0 : 0 DRAW
San Fernando CD San Fernando CD
D
Real Balompedica Linense Real Balompedica Linense
25.10.20 0 : 0 DRAW
UD Tamaraceite UD Tamaraceite
Marbella
6 Atletico Sanluqueno Atletico Sanluqueno 1 0 1 0 1:1 0 1 D
Atletico Sanluqueno Atletico Sanluqueno
18.10.20 1 : 1 DRAW
Recreativo de Huelva Recreativo de Huelva
D
Las Palmas III Las Palmas III
25.10.20 0 : 0 DRAW
Atletico Sanluqueno Atletico Sanluqueno
W
Las Palmas II Las Palmas II
25.10.20 0 : 1 WIN
Atletico Sanluqueno Atletico Sanluqueno
San Fernando CD
7 Recreativo de Huelva Recreativo de Huelva 2 0 1 1 1:2 -1 1 D
Atletico Sanluqueno Atletico Sanluqueno
18.10.20 1 : 1 DRAW
Recreativo de Huelva Recreativo de Huelva
L
Recreativo de Huelva Recreativo de Huelva
25.10.20 0 : 1 LOSS
Algeciras Algeciras
Las Palmas II
8 San Fernando CD San Fernando CD 2 0 1 1 0:1 -1 1 D
UD Tamaraceite UD Tamaraceite
18.10.20 0 : 0 DRAW
San Fernando CD San Fernando CD
L
San Fernando CD San Fernando CD
25.10.20 0 : 1 LOSS
Cádiz II Cádiz II
Atletico Sanluqueno
9 Las Palmas III Las Palmas III 0 0 0 0 0:0 0 0 D
Cádiz II Cádiz II
18.10.20 0 : 0 DRAW
Las Palmas III Las Palmas III
D
Las Palmas III Las Palmas III
25.10.20 0 : 0 DRAW
Atletico Sanluqueno Atletico Sanluqueno
Recreativo de Huelva
10 Marino Marino 2 0 0 2 1:6 -5 0 L
Marino Marino
18.10.20 0 : 1 LOSS
Real Balompedica Linense Real Balompedica Linense
L
Marbella Marbella
25.10.20 5 : 1 LOSS
Marino Marino
Algeciras
Promotion round
Relegation round
# Team G W D L G GD PT Form Next
Group 5A
1 Navalcarnero Navalcarnero 2 2 0 0 4:0 4 6 W
UD San Sebastián de los Reyes UD San Sebastián de los Reyes
18.10.20 0 : 1 WIN
Navalcarnero Navalcarnero
W
Navalcarnero Navalcarnero
25.10.20 3 : 0 WIN
Las Rosas Las Rosas
Getafe II
2 Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda 2 2 0 0 4:1 3 6 W
Getafe II Getafe II
18.10.20 1 : 2 WIN
Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda
W
Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda
25.10.20 2 : 0 WIN
Atletico Baleares Atletico Baleares
Real Madrid II
3 Atletico Baleares Atletico Baleares 2 1 0 1 4:2 2 3 W
Atletico Baleares Atletico Baleares
18.10.20 4 : 0 WIN
Internacional de Madrid Internacional de Madrid
L
Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda
25.10.20 2 : 0 LOSS
Atletico Baleares Atletico Baleares
Atletico Madrid II
4 Getafe II Getafe II 2 1 0 1 3:3 -1 3 L
Getafe II Getafe II
18.10.20 1 : 2 LOSS
Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda
W
Real Madrid II Real Madrid II
25.10.20 1 : 2 WIN
Getafe II Getafe II
Navalcarnero
5 Real Madrid II Real Madrid II 2 1 0 1 3:3 1 3 W
Las Rosas Las Rosas
18.10.20 1 : 2 WIN
Real Madrid II Real Madrid II
L
Real Madrid II Real Madrid II
25.10.20 1 : 2 LOSS
Getafe II Getafe II
Rayo Majadahonda
6 Atletico Madrid II Atletico Madrid II 2 1 0 1 2:3 -1 3 W
Atletico Madrid II Atletico Madrid II
18.10.20 1 : 0 WIN
UD Poblense UD Poblense
L
Internacional de Madrid Internacional de Madrid
25.10.20 3 : 1 LOSS
Atletico Madrid II Atletico Madrid II
Atletico Baleares
7 Internacional de Madrid Internacional de Madrid 2 1 0 1 3:5 -2 3 L
Atletico Baleares Atletico Baleares
18.10.20 4 : 0 LOSS
Internacional de Madrid Internacional de Madrid
W
Internacional de Madrid Internacional de Madrid
25.10.20 3 : 1 WIN
Atletico Madrid II Atletico Madrid II
UD San Sebastián de los Reyes
8 UD San Sebastián de los Reyes UD San Sebastián de los Reyes 2 0 1 1 1:2 -1 1 L
UD San Sebastián de los Reyes UD San Sebastián de los Reyes
18.10.20 0 : 1 LOSS
Navalcarnero Navalcarnero
D
UD Poblense UD Poblense
25.10.20 1 : 1 DRAW
UD San Sebastián de los Reyes UD San Sebastián de los Reyes
Internacional de Madrid
9 UD Poblense UD Poblense 2 0 1 1 1:2 -1 1 L
Atletico Madrid II Atletico Madrid II
18.10.20 1 : 0 LOSS
UD Poblense UD Poblense
D
UD Poblense UD Poblense
25.10.20 1 : 1 DRAW
UD San Sebastián de los Reyes UD San Sebastián de los Reyes
Las Rosas
10 Las Rosas Las Rosas 2 0 0 2 1:5 -4 0 L
Las Rosas Las Rosas
18.10.20 1 : 2 LOSS
Real Madrid II Real Madrid II
L
Navalcarnero Navalcarnero
25.10.20 3 : 0 LOSS
Las Rosas Las Rosas
UD Poblense
Promotion round
Relegation round
Show more

Show more

Second Division B championship held by Spain.

On 777score.pk source you can get football schedule and Second Division B (Spain) live matches.

Schedule of interesting matches - Second Division B (Spain):
Real Valladolid II - Covadonga (31.10.2020 10:30)
SD Amorebieta - Barakaldo (31.10.2020 10:45)
Real Oviedo II - Marino de Luanco (31.10.2020 11:00)

Follow Second Division B (Spain) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.pk.