Tercera Division, Group 4
Spain

Tercera Division, Group 4

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
4
1 Club Portugalete Club Portugalete 28 16 8 4 48:22 26 56 D
Club Portugalete Club Portugalete
09.02.20 1 : 1 DRAW
SD Balmaseda SD Balmaseda
D
Sestao River Club Sestao River Club
15.02.20 2 : 2 DRAW
Club Portugalete Club Portugalete
W
Club Portugalete Club Portugalete
23.02.20 1 : 0 WIN
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
W
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
29.02.20 0 : 3 WIN
Club Portugalete Club Portugalete
W
Club Portugalete Club Portugalete
08.03.20 4 : 1 WIN
Tolosa Tolosa
2 Sestao River Club Sestao River Club 28 16 8 4 52:24 28 56 L
SD Deusto SD Deusto
08.02.20 3 : 2 LOSS
Sestao River Club Sestao River Club
D
Sestao River Club Sestao River Club
15.02.20 2 : 2 DRAW
Club Portugalete Club Portugalete
W
Santutxu Santutxu
23.02.20 0 : 1 WIN
Sestao River Club Sestao River Club
W
Sestao River Club Sestao River Club
01.03.20 3 : 0 WIN
Vitoria Vitoria
L
Pasaia KE Pasaia KE
07.03.20 2 : 0 LOSS
Sestao River Club Sestao River Club
3 Vitoria Vitoria 28 16 7 5 35:14 21 55 W
Vitoria Vitoria
09.02.20 3 : 0 WIN
Basconia Basconia
L
Urduliz FT
15.02.20 1 : 0 LOSS
Vitoria Vitoria
W
Vitoria Vitoria
23.02.20 2 : 1 WIN
SD Balmaseda SD Balmaseda
L
Sestao River Club Sestao River Club
01.03.20 3 : 0 LOSS
Vitoria Vitoria
W
Vitoria Vitoria
07.03.20 2 : 0 WIN
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
4 Basconia Basconia 28 13 8 7 38:26 12 47 L
Vitoria Vitoria
09.02.20 3 : 0 LOSS
Basconia Basconia
L
Basconia Basconia
16.02.20 1 : 2 LOSS
Pasaia KE Pasaia KE
W
Real Sociedad III Real Sociedad III
22.02.20 0 : 1 WIN
Basconia Basconia
W
Basconia Basconia
01.03.20 2 : 1 WIN
Beasain Beasain
D
Basconia Basconia
08.03.20 2 : 2 DRAW
Gernika Gernika
5 Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro 28 13 7 8 38:27 11 46 W
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
08.02.20 3 : 2 WIN
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
W
Tolosa Tolosa
15.02.20 0 : 2 WIN
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
W
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
22.02.20 1 : 0 WIN
Lagun Onak Lagun Onak
L
San ignacio San ignacio
29.02.20 1 : 0 LOSS
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
W
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
07.03.20 3 : 0 WIN
Ariznabarra
6 Gernika Gernika 28 13 6 9 42:26 16 45 L
Real Sociedad III Real Sociedad III
09.02.20 2 : 1 LOSS
Gernika Gernika
W
Gernika Gernika
15.02.20 3 : 1 WIN
San ignacio San ignacio
D
Beasain Beasain
22.02.20 0 : 0 DRAW
Gernika Gernika
W
Gernika Gernika
01.03.20 5 : 0 WIN
Ariznabarra
D
Basconia Basconia
08.03.20 2 : 2 DRAW
Gernika Gernika
7 San ignacio San ignacio 28 9 12 7 38:29 9 39 W
San ignacio San ignacio
08.02.20 4 : 1 WIN
Lagun Onak Lagun Onak
L
Gernika Gernika
15.02.20 3 : 1 LOSS
San ignacio San ignacio
W
Ariznabarra
22.02.20 1 : 5 WIN
San ignacio San ignacio
W
San ignacio San ignacio
29.02.20 1 : 0 WIN
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
D
Sodupe UC Sodupe UC
07.03.20 1 : 1 DRAW
San ignacio San ignacio
8 Pasaia KE Pasaia KE 28 10 9 9 27:27 -2 39 D
Pasaia KE Pasaia KE
08.02.20 2 : 2 DRAW
Beasain Beasain
W
Basconia Basconia
16.02.20 1 : 2 WIN
Pasaia KE Pasaia KE
W
Pasaia KE Pasaia KE
22.02.20 1 : 0 WIN
Urduliz FT
D
SD Balmaseda SD Balmaseda
29.02.20 1 : 1 DRAW
Pasaia KE Pasaia KE
W
Pasaia KE Pasaia KE
07.03.20 2 : 0 WIN
Sestao River Club Sestao River Club
9 Santutxu Santutxu 28 9 12 7 26:26 -1 39 W
Santutxu Santutxu
08.02.20 1 : 0 WIN
Urduliz FT
W
SD Balmaseda SD Balmaseda
15.02.20 1 : 2 WIN
Santutxu Santutxu
L
Santutxu Santutxu
23.02.20 0 : 1 LOSS
Sestao River Club Sestao River Club
W
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
01.03.20 0 : 1 WIN
Santutxu Santutxu
D
Santutxu Santutxu
08.03.20 1 : 1 DRAW
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
10 SD Balmaseda SD Balmaseda 28 9 10 9 29:28 1 37 D
Club Portugalete Club Portugalete
09.02.20 1 : 1 DRAW
SD Balmaseda SD Balmaseda
L
SD Balmaseda SD Balmaseda
15.02.20 1 : 2 LOSS
Santutxu Santutxu
L
Vitoria Vitoria
23.02.20 2 : 1 LOSS
SD Balmaseda SD Balmaseda
D
SD Balmaseda SD Balmaseda
29.02.20 1 : 1 DRAW
Pasaia KE Pasaia KE
L
Real Sociedad III Real Sociedad III
08.03.20 2 : 0 LOSS
SD Balmaseda SD Balmaseda
11 Sodupe UC Sodupe UC 28 9 9 10 27:31 -4 36 W
Sodupe UC Sodupe UC
08.02.20 3 : 0 WIN
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
D
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
15.02.20 1 : 1 DRAW
Sodupe UC Sodupe UC
W
Sodupe UC Sodupe UC
22.02.20 2 : 1 WIN
Tolosa Tolosa
D
Lagun Onak Lagun Onak
29.02.20 0 : 0 DRAW
Sodupe UC Sodupe UC
D
Sodupe UC Sodupe UC
07.03.20 1 : 1 DRAW
San ignacio San ignacio
12 CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE 28 8 12 8 21:27 -6 36 L
Sodupe UC Sodupe UC
08.02.20 3 : 0 LOSS
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
W
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
16.02.20 3 : 1 WIN
SD Deusto SD Deusto
L
Club Portugalete Club Portugalete
23.02.20 1 : 0 LOSS
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
L
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
01.03.20 0 : 1 LOSS
Santutxu Santutxu
L
Vitoria Vitoria
07.03.20 2 : 0 LOSS
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
13 Real Sociedad III Real Sociedad III 28 8 10 10 33:39 -6 34 W
Real Sociedad III Real Sociedad III
09.02.20 2 : 1 WIN
Gernika Gernika
D
Beasain Beasain
15.02.20 4 : 4 DRAW
Real Sociedad III Real Sociedad III
L
Real Sociedad III Real Sociedad III
22.02.20 0 : 1 LOSS
Basconia Basconia
L
Urduliz FT
29.02.20 3 : 2 LOSS
Real Sociedad III Real Sociedad III
W
Real Sociedad III Real Sociedad III
08.03.20 2 : 0 WIN
SD Balmaseda SD Balmaseda
14 Beasain Beasain 28 7 12 9 31:31 -1 33 D
Pasaia KE Pasaia KE
08.02.20 2 : 2 DRAW
Beasain Beasain
D
Beasain Beasain
15.02.20 4 : 4 DRAW
Real Sociedad III Real Sociedad III
D
Beasain Beasain
22.02.20 0 : 0 DRAW
Gernika Gernika
L
Basconia Basconia
01.03.20 2 : 1 LOSS
Beasain Beasain
W
Beasain Beasain
07.03.20 1 : 0 WIN
Urduliz FT
15 Urduliz FT Urduliz FT 28 7 7 14 20:26 -6 28 L
Santutxu Santutxu
08.02.20 1 : 0 LOSS
Urduliz FT
W
Urduliz FT
15.02.20 1 : 0 WIN
Vitoria Vitoria
L
Pasaia KE Pasaia KE
22.02.20 1 : 0 LOSS
Urduliz FT
W
Urduliz FT
29.02.20 3 : 2 WIN
Real Sociedad III Real Sociedad III
L
Beasain Beasain
07.03.20 1 : 0 LOSS
Urduliz FT
16 SD Deusto SD Deusto 28 6 9 13 28:47 -19 27 W
SD Deusto SD Deusto
08.02.20 3 : 2 WIN
Sestao River Club Sestao River Club
L
CD Santurtzi KE CD Santurtzi KE
16.02.20 3 : 1 LOSS
SD Deusto SD Deusto
W
SD Deusto SD Deusto
22.02.20 3 : 1 WIN
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
L
Tolosa Tolosa
01.03.20 2 : 1 LOSS
SD Deusto SD Deusto
D
SD Deusto SD Deusto
07.03.20 1 : 1 DRAW
Lagun Onak Lagun Onak
17 Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango 28 6 9 13 31:35 -4 27 L
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
08.02.20 3 : 2 LOSS
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
D
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
15.02.20 1 : 1 DRAW
Sodupe UC Sodupe UC
L
SD Deusto SD Deusto
22.02.20 3 : 1 LOSS
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
L
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
29.02.20 0 : 3 LOSS
Club Portugalete Club Portugalete
D
Santutxu Santutxu
08.03.20 1 : 1 DRAW
Sociedad Cultural Deportiva Durango Sociedad Cultural Deportiva Durango
18 Lagun Onak Lagun Onak 28 4 14 10 19:32 -13 26 L
San ignacio San ignacio
08.02.20 4 : 1 LOSS
Lagun Onak Lagun Onak
D
Lagun Onak Lagun Onak
15.02.20 1 : 1 DRAW
Ariznabarra
L
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
22.02.20 1 : 0 LOSS
Lagun Onak Lagun Onak
D
Lagun Onak Lagun Onak
29.02.20 0 : 0 DRAW
Sodupe UC Sodupe UC
D
SD Deusto SD Deusto
07.03.20 1 : 1 DRAW
Lagun Onak Lagun Onak
19 Tolosa Tolosa 28 6 8 14 20:42 -22 26 L
Ariznabarra
09.02.20 2 : 1 LOSS
Tolosa Tolosa
L
Tolosa Tolosa
15.02.20 0 : 2 LOSS
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
L
Sodupe UC Sodupe UC
22.02.20 2 : 1 LOSS
Tolosa Tolosa
W
Tolosa Tolosa
01.03.20 2 : 1 WIN
SD Deusto SD Deusto
L
Club Portugalete Club Portugalete
08.03.20 4 : 1 LOSS
Tolosa Tolosa
20 Ariznabarra Ariznabarra 28 4 5 19 17:61 -44 17 W
Ariznabarra
09.02.20 2 : 1 WIN
Tolosa Tolosa
D
Lagun Onak Lagun Onak
15.02.20 1 : 1 DRAW
Ariznabarra
L
Ariznabarra
22.02.20 1 : 5 LOSS
San ignacio San ignacio
L
Gernika Gernika
01.03.20 5 : 0 LOSS
Ariznabarra
L
Juventud Deportiva Somorrostro Juventud Deportiva Somorrostro
07.03.20 3 : 0 LOSS
Ariznabarra
Playoffs
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Tercera Division, Group 4 tournament held by Spain. League competitors: 20 teams. As of today teams closest to medals in championship are as follows:
Club Portugalete - 56 points, 16 won matches, 4 lost games, 8 draws.
Sestao River Club - 56 points, 16 won matches, 4 no-point matches, 8 draws.
Vitoria - 55 points, 16 triumphs, 5 defeats, 7 draws.

On 777score.pk portal you can see football schedule and Tercera Division, Group 4 (Spain) live matches.

Follow Tercera Division, Group 4 (Spain) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.pk.